Katalog

Włączone filtry:

  Gaz pieprzowy i żelowy

  Jest 6 produktów.

  Pokazuje 1 - 6 z 6 elementów
  Pokazuje 1 - 6 z 6 elementów

  W naszym sklepie kupić można gaz pieprzowy oraz żelowy, który stanowi niezbędny dodatek do wyposażenia służb mundurowych czy pracowników ochrony. Oferujemy miotacze gazu pieprzowego i gaz strumieniowy, sprzedawane w opakowaniach o różnej objętości. Sprzedajemy gaz pieprzowy w najbardziej atrakcyjnych cenach na rynku.

  Zastosowanie gazu pieprzowego pozwoli na skuteczne działanie. Polskie prawo pozwala na stosowanie gazu pieprzowego bez konieczności uzyskania zezwolenia - produkt zawiera niewielkie stężenie gazu, które pozwoli na skuteczne powstrzymanie napastnika, a jednocześnie nie spowoduje żadnych trwałych obrażeń.

  Jaki wybrać gaz? żelowy czy pieprzowy

  Podręczny miotacz gazu bywa bardzo przydatny zarówno do samoobrony, jak i podczas wykonywania zadań przez służby porządkowej. Na temat skuteczności miotaczy wygłaszane są różne opinie, dlatego przed zakupem warto wiedzieć, czy lepszym rozwiązaniem będzie gaz pieprzowy czy żelowy. Różnica sprowadza się do zawartego w opakowaniu środka drażniącego – biologicznego w przypadku gazu pieprzowego i chemicznego w przypadku żelu. Na gaz żelowy niezbędne jest też zezwolenie.

  Oferujący militaria sklep Kirys w swoim asortymencie posiada zarówno gaz pieprzowy jak i żelowy, który stanowi niezbędny dodatek do wyposażenia służb mundurowych czy pracowników ochrony. Oferujemy miotacze gazu pieprzowego i gaz strumieniowy, dostępne w opakowaniach o różnej objętości. Sprzedajemy gaz pieprzowy w najbardziej atrakcyjnych cenach na rynku. Produkt zawiera niewielkie stężenie gazu, które pozwoli na skuteczne powstrzymanie napastnika, a jednocześnie nie spowoduje żadnych trwałych obrażeń.

  Zalety i wady

  Miotacz pieprzowy zawiera w pełni naturalną substancję, jaką jest wyciąg z łupin ziarna pieprzu. Środkiem czynnym jest w nim kapsaicyna, będąca silnie drażniącą, a jednocześnie bezzapachową i całkowicie nieszkodliwą dla zdrowia substancją, nawet w maksymalnym stężeniu. Oznacza to, że zastosowanie gazu pieprzowego nie powoduje uszczerbku na zdrowiu, jednocześnie ułatwiając obezwładnienie przeciwnika. Dużym atutem kapsaicyny jest jej skuteczne oddziaływanie na osoby o wysokim poziomie adrenaliny.

  Zaletą stosowania gazu pieprzowego jest możliwość używania go bez posiadanego zezwolenia, dlatego jest on bardziej dostępny zarówno dla służb porządkowych, jak i dla osób, które chcą zapewnić sobie większe poczucie bezpieczeństwa. Miotacze gazów chemicznych dostępne w Polsce są o wiele mniej skuteczne ze względu na małe stężenie substancji aktywnej. Wybór dobrego gazu żelowego wymaga sprawdzenia poziomu zawartości środka drażniącego.  

  Wszystkie prawa zastrzeżone