Kurtka Magnum Sparta

Cena

490.00 zł

MATERIAŁ

Kurtka ma charakter odzieży chroniącej przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi, jak wiatr czy opady – wykonana została z dwuwarstwowego laminatu z membraną Tecproof 10000. Warstwa zewnętrzną z 50% poliestru i 50% poliamidu, zabezpieczająca przed warunkami atmosferycznymi i uszkodzeniami mechanicznymi, natomiast spodnia to membrana paroprzepuszczalna, Według producenta charakteryzująca się paroprzepuszczalnością rzędu 10000 g/m2/24h oraz wodoodpornością na poziomie 10000 mm słupa wody. W celu zabezpieczenia przed przemakaniem wszystkie szwy kurtki są podklejone taśmą o szerokości 20 mm. Dodatkowo wewnętrzną warstwę laminatu zabezpiecza podszewka wykonana z poliestru. Zastosowany materiał  jest dość miękki i przyjemy w dotyku, przy tym nie szeleści zbyt mocno, choć nie można powiedzieć, że nie szeleści wcale.

KRÓJ

Kurtka jest celowo uszyta jako nieco bardziej obszerna, aby móc zakryć ją przenoszone wyposażenie, jak pas z kaburą biodrową i ładownicami, założyć na ocieplacz lub kamizelkę balistyczną, długością sięga do bioder, a jej tył został przedłużony za pośladki użytkownika. Sparta zapinana jest centralnie umieszczonym, jednobiegowym, spiralnym, bryzgoszczelnym zamkiem błyskawicznym. Wyposażona została w kołnierz typu stójka, do wnętrza którego, przez otwór dostępowy zamykany zamkiem błyskawicznym, rolowany jest integralny kaptur.

Cechą charakterystyczną dla kurtek przeznaczonych dla służb mundurowych, obecną także w Magnum Sparta są boczne zamki błyskawiczne, które umożliwiają dostęp do wyposażenia umieszczonego na pasie pod kurtką (kabura z bronią, ładownice na magazynki, baton, latarka, kajdanki, etc.). Są to jednobiegowe zamki kostkowe, kryte patką i ciągnące się od dolnej krawędzi kurtki aż do 1/3 długości rękawa. Zastosowanie tych zamków podzieliło kurtkę na trzy części – przednie poły oraz część tylną, dlatego też ściąganie dolnej części kurtki realizowane jest przez elastyczne linki umieszczone na dole przednich pół, których końcówki i współpracujące z nimi stopery umieszczono w przednich dolnych kieszeniach.

Rękawy kurtki mają dość luźny krój i zakończone są mankietami, w które wszyto gumę wstępnie je ściągającą oraz wyposażono w patkę z rzepem do dokładnego dopasowania do nadgarstków.

Kaptur Magnum Sparta ma prosty krój i jest stosunkowo niewielki – bez problemu da się go założyć na głowę i czapkę. Z tyłu, na wysokości uszu, wszyty jest odcinek gumy, zaś w przedniej krawędzi umieszczono elastyczny ściągacz, którego końce wyprowadzone są przez kołnierz na zewnątrz. Kaptur ma też niewielki, lekko usztywniony daszek.

W kurtce znajduje się w w sumie 10 kieszeni:

  • Dwie naszywane umieszczone są na piersiach – dostęp do nich możliwy jest przez pionowe, spiralne, bryzgoszczelne zamki błyskawiczne z „garażami” na maszynki, a ich wielkość pozwala na przenoszenie wewnątrz płaskich przedmiotów, np. dużego smartfona.
  • Dwie niewielkie kieszenie nad piersiowymi, zamykane spiralnymi ekspresami krytymi patką. Prawa kieszeń może służyć do przenoszenia np. przepustki czy dowodu osobistego, a w lewej umieszczony jest panel z przezroczystym okienkiem, w którym można umieścić np. legitymację służbową czy identyfikator – normalnie będzie on ukryty, a w razie konieczności można wyłożyć go na zewnątrz.
  • Dwie na dole przednich pół kurtki – zapinane są spiralnymi, skośnie umieszczonymi zamkami, krytymi patką, a ich wnętrze wyścielone jest cienką dzianiną. Ich wielkość pozwala na przenoszenie nieco większych i grubszych przedmiotów, niż w kieszeniach górnych.
  • Dwie kieszenie na rękawach zapinane zamkami – są one około 1/4 mniejsze, niż kieszenie piersiowe, a na ich zewnętrznej powierzchni naszyte są fragmenty rzepa o wymiarach 75×35 mm.
  • Dwie kieszenie wewnętrzne, na wysokości piersi. Są one dość duże – zmieści się w nich bez problemu przedmiot trochę większy od pudełka z płytą CD. Co ciekawe – lewa kieszeń zamykana jest zamkiem błyskawicznym, a prawa – rzepem.

Na plecach kurtki znajduje się duży, poziomo umieszczony, żyłkowy ekspres kryty patką, kryjący dostęp do schowka, w którym umieszczono panel służący do przyszycia na nim dużej odznaki identyfikacyjnej, jak np. napis „Policja” czy “Ochrona”, w zależności od potrzeb oczywiście. Magnum Essential Equipment Sparta wykonywana jest wyłącznie w kolorze czarnym, w rozmiarach od S do XXL.FormacjaRóżne formacje
Część ubioruKURTKI

18 Produkty w tej kategorii

Wszystkie prawa zastrzeżone