POLICJA – NOWY MUNDUR ĆWICZEBNY

PRZEGLĄDAJ DALEJ W SKLEPIE

Nowy mundur ćwiczebny policji zgodny z nowelizacją rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji o umundurowaniu policjantów.

Najbardziej widoczną zmianą munduru ćwiczebnego jest jego kolor. Czarny, obowiązujący od 1997 r., zastąpi granatowy. Ale ważniejsze dla funkcjonariuszy zmiany dotyczą tkaniny i funkcjonalności munduru. Wykorzystana w nim tkanina bawełniano–poliestrowa sprawdziła się w wielu innych formacjach. Materiał wykonany jest techniką „rip-stop”, co oznacza, że zawiera mocne włókna zabezpieczające go przed rozerwaniem. Tkanina ta jest zarazem przewiewna i nie wchłania wilgoci, a mundur jest lżejszy od używanego do tej pory.

Materiał „rip-stop” zawiera mocne włókna zabezpieczające go przed rozerwaniem. Tkanina ta jest zarazem przewiewna i nie wchłania wilgoci.

Funkcjonariusze testujący mundur stwierdzili, że zastosowany materiał na gniecie się, nie mechaci i nie zmienia barwy.

Opinia st. asp. Krzysztofa Błesznowskiego:

  • Materiał jest ważny, bo dzięki niemu można mundur nosić w połączeniu  z bielizną termoaktywną o różnych porach roku i zapewnia pełną oddychalność tego munduru
  • Nie jest to wprawdzie materiał przeciwdeszczowy, ale też nie nasiąka za szybko. Jeśli mundur ubrudzi się, to można polać go wodą z butelki w trakcie służby i szybko usunąć plamę.

Koniec cytatu.

W nowym mundurze ćwiczebnym służyć będą policjanci z oddziałów prewencji, wydziałów patrolowych i interwencyjnych oraz konwojowych. Mundur ćwiczebny policjanci będą mogli także nosić w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych, a także sprawując opiekę nad psem służbowym.

Będzie można do niego zakładać zarówno półbuty, jak i trzewiki służbowe oraz łączyć go z wydawaną w ramach umundurowania służbowego koszulką polo z krótkim rękawem.

Kobiety i mężczyźni będą służyli w takich samych mundurach ćwiczebnych, ale większa gama rozmiarów ma zapewnić dopasowanie uniformów do każdej sylwetki.

 

Źródło informacji: gazeta.policja.pl